Jak zdobywać wiedzę podczas codziennego przemieszczania się – aplikacja Pocket

W książce Briana Tracy „Droga do bogactwa” przeczytałem że żeby stać się ekspertem w danej dziedzinie wystarczy jedynie 10 minut dziennie poświęcić na czytanie branżowych czasopism. Z perspektywy czasu muszę przyznać że w tym zdaniu kryje się wiele prawdy. Czasy w których autor pisał o systematycznym czytaniu gazet już dawno minęły, a każdy z nas ma już dostęp do Internetu i smartphone’a w swojej kieszeni. Jeżeli połączymy te dwie rzeczy i dodamy do tego codzienną podróż środkami transportu publicznego w swoim mieście, możemy zdobyć bardzo dużo wiedzy w ciągu jednego roku, małym nakładem sił. I tak oto wczoraj otrzymałem takiego oto maila:

You were in the Top 5% of readers on Pocket this year!

Muszę przyznać że byłem bardzo zaskoczony. O swoim najdziwniejszym w życiu osiągnięciu od razu poinformowałem na twitter’ze.

Według mnie marketingowcy aplikacji spisali się na medal tworząc tego typu akcję. Zrobili niezły szum w Social Media, a najlepiej widać to na twitter’ze wpisując #pocketstats.

Jak korzystać z aplikacji Pocket?

Wpis jest zatytułowany: „Jak zdobywać wiedzę podczas codziennego przemieszczania się”, więc pora na wyjaśnienie dla osób nie znających tej aplikacji o co w ogóle chodzi. „Kieszeń” działa w ten sposób że zapisujemy w niej artykuły które chcemy przeczytać ale w danej chwili nie mamy czasu. Jeżeli mamy już konto na: getpocket.com instalujemy aplikacje na swoim urządzeniu mobilnym. Gdy zapiszemy jakiś artykuł / film / ikonografikę na jednym urządzeniu, po synchronizacji będziemy je mieć również na drugim urządzeniu. Proste? Proste! Jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś jak to działa obejrzyj filmik, który dokładnie tłumaczy możliwości tego narzędzia. Pod nagraniem opiszę jak ja z niego korzystam.

Codziennie dostaję propozycję ciekawych artykułów do przeczytania na podstawie zdefiniowanych list zainteresowania na Facebook’u. Zazwyczaj nie chce mi się ich czytać na komputerze, dlatego klikam ikonkę Pocket. Podczas wolnej chwili w ciągu dnia odpalam appkę na swoim tablecie lub telefonie. Przeważnie robię to w tramwaju lub w kolejce do jakiegoś miejsca. W ciągu tygodnia spędzam około 40 minut dziennie w środkach komunikacji miejskiej co daje mi dość dużo czasu na przeczytanie paru artykułów dziennie. Dodatkowo staram się stosować etykiety przy zapisywaniu artykułów, a najlepsze z nich wyróżniam gwiazdką i archiwizuje.

 

Related Posts

Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umiesz liczyć? *