Szkolenie Google Analytics 4 (GA4) online/offline

Poznaj możliwości analizy danych stron internetowych i aplikacji mobilnych w Google Analytics 4 (GA4). Szkolenie GA4 pozwala szybko zrozumieć czego potrzebujesz do przejścia z Google Analytics Universal (GA3) do Google Analytics 4 (GA4). 

Szkolenie z GA4 pozwala zrozumieć różnice pomiędzy klasycznym Google Analytics stworzonym w 2005 roku, a jego następcą opartym o zdarzenia i parametry Google Analytics 4 (App+Web) oraz poznać możliwości analizy danych. Poniżej plan ramowy szkolenia.

Szkolenie GA4 pomaga Marketingowcom, Analitykom, Product Managerom, Product Ownerom poprawnie zlecić wdrożenie GA4, a następnie zwiększać zyski wykorzystując data driven marketing, do podejmowania decyzji biznesowych.

1 dniowe szkolenie online na żywo z Google Analytics 4

1. Wstęp do analityki internetowej
– krótka historia rozwoju Google Analytics
– główne różnice GA4 vs GA3
– nowe metryki vs stare metryki

2. Konfiguracja konta GA4 wraz z Google Tag Managera (GTM)
– dodawanie streamów, konfiguracja sesji, łączenie z usługami
– podstawy Google Tag Managera – wdrożenie, czym jest i jak wdrożyć GA4 poprzez GTM na wybranej stronie internetowej

3. Rodzaje zdarzeń (eventów) i parametrów
– 3 główne typy eventów
– przykłady ważnych eventów i poprawna ich konfiguracja dla weba i aplikacji mobilnych
– przykłady parametrów i ich wartości
– wdrożenie na żywo przykładowego eventu i parametru na dowolnie wybranej stronie poprzez GTM
– DebugView – jak sprawdzić czy poprawnie wdrożyliśmy zdarzenia/parametry/właściwości użytkownika (user properties)
– konwersje i Google Ads – o czym pamiętać w przypadku aplikacji mobilnych

4. Tworzenie list odbiorców (audiences)
– custom definitions – konfiguracja, aby listy odbiorców i raporty standardowe miały sens
– przykład tworzenia listy odbiorców na żywo dla wybranej strony internetowej

4. Raporty standardowe w GA4
– segment vs odbiorcy jaka jest różnica
– omówienie poszczególnych raportów na koncie demo

5. Eksploracje w GA4 (nasze własne raporty poprzednia nazwa Analizy/Analysis)
– omówienie technik raportów: free form / funnel exploration / path exploration / segment overlap / user explorer / cohort exploration / user lifetime
– przykład na żywo dla wybranej strony funnel exploration oraz path exploration wraz z odwróconą ścieżką konwersji

6. Źródła ruchu i analiza ścieżki konwersji
– czym jest atrybucja i modele atrybucji dostępne w GA4
– analiza ścieżki konwersji dostępna w GA4

7. sesja pytań i odpowiedzi

Co zyskasz dzięki szkoleniu Google Analytics 4?

Nowość z października 2020 roku: Google Analytics 4 wywodzi się z istniejącej od kilku lat usługi Google Analytics for Firebase stworzonego na potrzeby mierzenia aplikacji mobilnych. Szkolenie Firebase pomaga w szczególności analitykom, marketingowcom, project mangerom, product ownerom, UX’owcom lepiej przygotować się wdrożenia analityki opartej o eventy i parametry na stronie internetowej i aplikacji mobilnej. Oprócz zaoszczędzonego czasu na development i poprawki, poniżej prezentuje 4 główne korzyści, które osiągnęli moi dotychczasowi klienci:

  1. Redukcja błędów implementacyjnych. Na przykład: próba rozdzielenia projektów Firebase osobno na iOS i Android, błędne stosowanie user properties, używanie eventów własnych, zamiast standardowych.
  2. Sprawniejsze wdrożenie/zarządzanie eventami i parametrami. Dzięki sprawdzonym praktykom wdrożenie Firebase „na produkcje” trwa szybciej. Dział QA ma mniej pracy, a developerzy mogą szybciej wdrożyć potrzebne eventy.
  3. Większy ROAS, tańszy CPI i CPA w kampaniach. Firebase wraz z GA4 pozwala ulepszyć dotychczasowe kampanie w Google Ads o nowe listy remarketingowe, targetowanie, a przede wszystkim ulepszeniu App Campaigns (dawna nazwa Universal App Campaigns (UAC)).
  4. Poznanie różnic pomiędzy klasycznego Google Analytics opartego o hity, a Google Analytics 4 (GA4) opartego o eventy i parametry unikając tym samym błędów w interpretacji danych. Oba narzędzia różnią się drobnymi szczegółami. Na przykład: definicja sesji i użytkownika. 

Przykładowe slajdy kursu GA4

Szczegóły szkolenia 

Kiedy?
Szkolenie otwarte: zapisz się, a otrzymasz powiadomienie o nadchodzącym terminie.

Szkolenia zamknięte dla firm/znajomych ustalamy w dogodnym terminie.

Limit uczestników: aby zapewnić komfort szkolenia otwartego limit uczestników wynosi 6 osób, w przypadku szkoleń zamkniętego nie ma limitów.

Koszt: 1199 zł netto +23% VAT

Dodatkowo: każdy uczestnik szkolenia otrzymuje, skróconą prezentacje, dyplom ukończenia szkolenia, pamiątkowy długopis oraz notatnik, wysyłany kurierem/paczkomatem.

Wybrane aplikacje mobilne, które szkoliłem:

Diet by Ann, OXY, Orange Polska, SMYK, MyPhsar, mPay, Inter Cars, Take & Go, 4F, Blinkee.

Wystąpiłem również podczas konferencji Sprawny Marketing w październiku 2020 z 18 minutową prezentacją o Google Analytics 4.

Zapisz się na listę oczekujących na szkolenie

Dziękuje, że jesteś zainteresowana/y szkoleniem

W celu ustalenia terminu napisz do mnie maila: [email protected], lub skontaktuj się poprzez Facebook (fan page ITIQ) lub LinkedIn.

Postaram się odpowiedzieć w ciągu 48 godzin, aby ustalić szczegóły spotkania. Nie szukasz szkolenia? Sprawdź moją ofertę.

Do osób zapisanych na co najmniej 2 tygodnie przed wyślę informacje o terminie.
W przypadku zapisu na szkolenie zamknięte dla firmy/znajomych proszę o informacje o tym w polu komentarza ustalimy termin indywidualnie.

Pytania i odpowiedzi

Jaki sprzęt potrzebuje aby wziąć udział w szkoleniu?

Wystarczy laptop/komputer i konto Google, nie wymagam kamery ani mikrofonu, aczkolwiek miło by kamera była włączona, czat będzie aktywny przez całe spotkanie.

W dniu szkolenia opłaceni uczestnicy otrzymają link do pokoju w Google Meet. W przypadku problemów technicznych Google/uczestników, przełączymy się na pokój w Skype, więc warto też mieć tam konto.

Czy wystawiam faktury VAT? Co jak nie mam firmy?

Tak, wystawiam fakturę VAT 23% z polskiej firmy. W przypadku osób fizycznych otrzymują one również fakturę imienną. Szkolenie jest kosztem w firmie, więc jest to też jakiś sposób na mniejszy podatek do zapłacenia 😉

Jak otrzymam dyplom i gadżety?

Dyplom i gadżety zostaną wysłane na podany adres przy rejestracji lub do paczkomatu, który podeślecie mi po spotkaniu na e-mail.

Inne pytania?