Czym jest sieć afiliacyjna i ile kosztuje prowadzenie kampanii

Sieć afiliacyjna, jest głównym ogniwem w całym marketingu afiliacyjnym, jej główną rolą jest gromadzenie w swoim serwisie ofert potencjalnych reklamodawców oraz zachęcanie wydawców do umieszczania ich ofert na swoich stronach internetowych. Sieć afiliacyjna za pośredniczenie pobiera opłatę w wysokości około 30% wygenerowanego zysku przekazywanemu wydawcy, a w niektórych sieciach pobierana jest dodatkowo stała opłata za uruchomienie kampanii przez reklamodawcę od 200 funtów do nawet 2500 euro.
Polska sieć NetSales w przypadku prowadzenia kampanii sprzedażowych rozliczanych w modelu CPS pobiera stałą opłatę w wysokości 1500 złotych miesięcznie. W przypadku innych rodzajów kampanii nie pobiera opłat abonamentowych tylko określa minimalną wartość zamówienia na poziomie 5000 złotych za miesiąc. Choć nie zamyka się negocjacje cenowe. Głównie od dobrze ustalanej prowizji dla wydawcy, zależy czy wszystkie strony będą zadowolone ze współpracy.

Przykładowy zarobek sieci afiliacyjnej przy założeniu 30% marży:

Jeżeli wydawca w swoim panelu administracyjnym widzi stawkę wynoszącą 5,5 złotego za podjęcie akcji, sieć od reklamodawcy otrzymuje za nią około 8 złotych.

Więcej o tym czym jest marketing afiliacyjny tutaj na blogu ITIQ.

Related Posts

Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umiesz liczyć? *