Po ukończonym pierwszym roku studiów miałem okazję zapoznać się z branżą finansową, a konkretnie doradztwem z zakresu finansów osobistych i sprzedaży bezpośredniej w firmie Efect S.A.. Pomimo tego, że firma w dużej mierze nie posiada pochlebnych opinii, ja znalazłem w niej możliwości rozwoju i miło wspominam pracę z ludźmi, których tam spotkałem. Podczas tamtych wakacji, uświadomiłem sobie jak ważny jest rozwój osobisty i co robić by stale się rozwijać i osiągać swoje cele. Cotygodniowe szkolenia i zdobyta podczas nich wiedza, którą staram się na bieżąco powiększać procentuje teraz, w codzienny życiu. Zakorzeniło to we mnie chęć pozyskiwania wiedzy na temat rynku finansów osobistych oraz spróbowania swoich sił poprzez grę na giełdzie. Nie żałuje, że nie odniosłem wtedy rewelacyjnych wyników finansowych, ponieważ wiem, że na pierwszych etapach życia zawodowego ważniejsze jest zdobywanie doświadczenia, od pieniędzy.
Działając w organizacji Studenckie Forum BCC podjąłem się po raz pierwszy w życiu zorganizowania 3 dni szkoleniowych z zakresu nerolingwistycznego programowania. Wraz z 2 osobowym zespołem zorganizowaliśmy 4 szkolenia, prowadzone przez profesjonalnych trenerów. W projekcie wzięło udział łącznie około 150 osób, ilość chętnych przerosła moje oczekiwania.
Poza przygotowaniem szkoleń, udało się zachęcić do współpracy partnerów barterowych i finansowych, który urozmaicili wydarzenie.
Moje obserwacje Facebook’a stającego się coraz bardziej popularnym, niż nasza klasa portalem społecznościowym w Polsce zmotywowały mnie do zainteresowania się tematyką social media. Pewnego popołudnia znalazłem wydarzenie o tytule: “Wygraj bony do H&M za 1000 złotych”. Widząc liczbę 80 000 osób, które wezmą udział w konkursie stwierdziłem że jest to ciekawe zjawisko, któremu postanowiłem się przyjrzeć. Szybko zorientowałem się na czym polega cała magia tego konkursu i ile można na tym zarobić. Słowo klucz to: marketing afiliacyjny, z którym wcześniej miałem do czynienia przy promowaniu kont w bankach. Mała ilość czasu na powielenie i udoskonalenie pomysłu na bony H&M spowodowała przyspieszenie czasu realizacji i działań. Po nawiązaniu współpracy z zaufaną osobą, utworzyliśmy fan page i zaczęliśmy działać.
Ostateczny wynik: 2 miesiące = ponad 400 fanów na fan page’u i ponad 20 000 osób w wydarzeniach, nie wydając ani złotówki na marketing.
Po pierwszych doświadczeniach z sieciami afiliacyjnymi i portalami społecznościowymi, Facebook wprowadził nowe algorytmy i regulaminy przez co nasz projekt przestał być rentowny. Po za tym zmienił się sposób postrzegania informacji przez użytkowników np. na Facebook’u. Widząc potencjał w tej dziedzinie na bieżąco pozyskiwałem wiedzę, (i nadal to robię) aby być w stanie zarabiać na social media. Wykreowałem swój wizerunek jako specjalisty w tej branży. Podsumowując, obecnie posiadam kilkanaście fan page’y, mających dostęp do ponad 30 000 fanów, którzy są potencjalnymi klientami różnych branż.
Będąc specjalistą w social media dostałem propozycję współpracy z firmą B2NET (B2 Internet) przy start’upie Inclick.pl. Podjąłem się współtworzenia strategii marketingowej dla portalu, pozyskiwanie użytkowników oraz prowadzenie fan page’a. Stosując wszystkie dostępne metody do pozyskania nowych użytkowników portalu, uzyskaliśmy ponad 4000 fanów i 3000 zarejestrowanych studentów i licealistów. W trakcie projektu założenia strategii musiały ulec zmianie, w związku z tym dostosowałem prace do bieżącej sytuacji rynkowej. Kolejne prowadzone projekty to koordynowanie tworzenia strony PortalNaukowca.pl, realizacja i obsługa techniczna transmisji seminariów online dla kadry naukowej, stworzenie makiety portalu MLM’u bioIQ, utworzenie systemu do zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi w Wałbrzychu oraz wiele innych mniejszych zadań.
Działając w międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC miałem okazje koordynować marketing projektu Youth To Business Forum (YTBF). Event odbywał się po raz pierwszy w Polsce, choć wcześniej wydarzenie miało miejsce w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Kanada, Kazahstan i wielu innych państwach na całym świecie. Ideą YTBF jest połączenie konferencji i dyskusji panelowych ze specjalistycznymi szkoleniami skierowanymi do studentów.
Wraz ze wspaniałym 3 osobowym zespołem marketingowym zająłem się gruntownie promocją konferencji, począwszy od materiałów reklamowych po komunikaty prasowe oraz pozyskiwanie uczestników. Główne działania promocyjne odbywały się w Internecie. Pomimo różnych przeciwności losu jako jedyni w Polsce zrobiliśmy płatny, dwudniowy event i zgromadziliśmy najwięcej zapisów spośród wszystkich oddziałów organizacji – 170 osób. A co najważniejsze od strony marketingowej przeprowadziliśmy event, który zgromadził komplet uczestników na przygotowane warsztaty/szkolenia przez firmy takie jak KPMG, Business Link, SKWP, LIDL.
Powyższe wydarzenia z mojego życia ułatwiły mi łatwe znalezienie pracy oraz pozyskiwanie zleceń działając jako freelancer. Pełną listę moich miejsc pracy można znaleźć na stronie doświadczenie zawodowe.
Mail: marcin [@] milowski.eu lub skontaktuj się przez Facebook messenger